PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=321650}
7,4 54 965
ocen
7,4 10 1 54965
7,2 4
oceny krytyków
Mr. Brooks
powrót do forum filmu Mr. Brooks

Ale nie wiem, nie znam angielskiego zbyt dobrze. Jesli sie myle to prosze poprawcie mnie.

sikorr2

Ta zasada obowiązuje w języku polskim. A Mr. to skrót od słowa angielskiego.

ocenił(a) film na 8
bartp11

Z tego wynika, że polskiego też za bardzo nie znasz. To przepraszam po Dr. kropki też nie postawisz?

ocenił(a) film na 10
goodfellas

yyy... no nie wiem jak w angielskim ale w języku polskim skrót od doktor to dr bez kropki ;D Dr. to angielski skrót rozumiem?;p;)

sikorr2

W angielskim amerykańskim pisze się "Mr.", w brytyjskim zaś "Mr". Pozdrawiam.

I nie kłóćcie się o polską wersję "dr", bo obie są poprawne w zależności od liczby i przypadku:

dr (= doktor) dra, drowi, drem, drze; drowie a. dr dr; drów, drom, drami a. dr. dr.; w przypadkach zależnych lp też z kropką: dr., np. z dr. Nowakiem; o kobiecie ? ndm, w przypadkach zależnych bez kropki, np. z dr Kowalską

coyote2

Zamiast tego rozpisania wystarczy powiedziec, ze w polskim nie stawiamy kropki po skrocie jesli ostatnia jego litera jest ostatnia litera skracanego wyrazu ;)

KECZUP_2

ale jest to nieprawdą. Popatrz na przykład ze Słownika Ortograficznego. Prawidłowe zdanie, to na przykład: "Rozmawiałem z dr. Kowalską." Pozdrawiam.

coyote2

Ach, to uczyli mnie zle w szkole :) Dzieki w takim razie, dobrze wiedziec. Pozdrawiam rowniez.

ocenił(a) film na 8
sikorr2

Na oficjalnej stronie filmu "Mr." jest z kropką.

Foggy

Czytaj co przedmowcy pisza - coyote napisal:
"W angielskim amerykańskim pisze się "Mr.", w brytyjskim zaś "Mr". Pozdrawiam."

Film jak i strona amerykanski, wiec pisownia amerykanska, proste.

ocenił(a) film na 8
KECZUP_2

"Czytaj co przedmowcy pisza - coyote napisal:
"W angielskim amerykańskim pisze się "Mr.", w brytyjskim zaś "Mr". Pozdrawiam."

Film jak i strona amerykanski, wiec pisownia amerykanska, proste.
"

Jeśli o mnie chodzi, bardziej chciałem zwrócić uwagę na pisownię tytułu jaką zaproponował reżyser, producent czy ktoś inny, kto decydował o tytule filmu, dlatego podałem informację o oficjalnej stronie. Wydaje mi się, że w takich przypadkach gramatyka czy ortografia stoją na dalszym miejscu. Bo np. "Włatcy móch" jest tytułem filmu i nie wydaje mi się, że poprawienie go tak aby był pisany zgodnie z regułami pisowni było właściwe. Film polski a "pisownia" ? :)
Natomiast informacja, że "W angielskim amerykańskim pisze się "Mr.", w brytyjskim zaś "Mr". jest bardzo ciekawą informacją i wartą zapamiętania.
Skoro biorę udział w dyskusji, staram się czytać wszystkie posty.

Foggy

Sorki, my bad
Masz racje, szacunek :)

cos mam dopisac niby zeby mi spotowalo wiec powiem ze wzialem Cie za jakiegos typowego nuba filmwebowego na poczatku


w sumie jestem pijjay wiec pewie powyzsze nawet nie jest prawda ;+)
anyway, respekt,







chcialem tylko powiedziec ze sie zgadzam i ze bylem w bledzie, reszte mozna pominac, tylko filmweb mi nie pozwala.

Pozdro :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones