PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=321650}
7,4 54 948
ocen
7,4 10 1 54948
7,2 4
oceny krytyków
Mr. Brooks
powrót do forum filmu Mr. Brooks

"Mr. Brooks" stanowi jedynie nieudolny zarys pewnych koncepcji, symboli, portretu postaci, itp. Przy całej mojej sympatii dla Costnera i pozytywnemu zdziwieniu wywołanemu ukazaniem jego mroczniejszego oblicza obraz mnie nie porwał. Zbyt wiele w nim zbiegów okoliczności, zbyt wiele banałów, zbyt wiele krwawych scen rodem z horrorów klasy B. Aktorstwo poprawne, bohaterowie nie przekonują.

Na deser i otarcie łez polecam kompletną i przemyślaną kreację na podobny temat - "Stoker" Chan-wook Parka. Różnica kolosalna. W każdym calu ;)

chętnie skorzystam z podpowiedzi i obejrzę

ocenił(a) film na 10

A ja uważam, że film jest świetny. A co do filmu "Stoker" - cóż, kapitalny. Tyle tylko, że chociaż poruszają podobny temat, są zupełnie różne i raczej bym ich nie porównywała.

użytkownik usunięty
Sylwiaczek666

"Stoker" to kreacja mistrzowska, jednak aż się prosi o porównania ;) "Mr. Brooks" nie zostaje na długo w pamięci, nie jest to obraz do końca przemyślany, jego budowa i prowadzenie konkretnych wątków (szczególnie wątku psychologicznego portretu głównego bohatera) są niezwykle ubogie jak na temat, który daje ogromne pole do popisu. I nie chodzi mi o minimalizm - ten wręcz uwielbiam. Raczej o sposób realizacji świetnego konceptu, nie do końca przekonującą grę aktorską oraz prowadzenie filmowej "osi".
"Stokerowi" dałam 8/10. Dziesiątka to dla mnie arcydzieło, takie jak "Droga", "Misja", czy "Co gryzie Gilberta Grape'a"; obrazy zapamiętane na długo, wzbudzające liczne refleksje; wielopłaszczyznowe, głębokie w swym wydźwięku i przekazie. "Mr. Brooks" z pewnością do tej kategorii nie należy. Lecz, to jedynie moja osobista, subiektywna opinia, de gustibus non est disputandum ;)

ocenił(a) film na 9

No właśnie, przeciwnie, po to jest to forum, aby podyskutować gdzie i co się komuś podobało w filmie lub odwrotnie. Każdy ma inny gust, ale na forum ma szansę wyrazić swoją opinię i pogawędzić z kimś , kto gust ma odmienny :)

ocenił(a) film na 3

Masz rację, ale dałaś i tak za wysoką ocenę. Ten film jest kiczowaty w każdym aspekcie roboty filmowej: od dziurawego scenariusza i marnych dialogów po papierowe postacie, marne aktorstwo oraz nieudolną reżyserię. Nie ma sensu porównywać go ze "Stokerem", bo to nie ta klasa. Co do Costnera - jak większość "ładniutkich" aktorów jest aktorem zaledwie poprawnym.

użytkownik usunięty
Krzypur

Trójka jest zarezerwowana dla już naprawdę sporych szitów ;)

W Brooksie najlepszym punktem programu jest obsadzenie Costnera w roli villaina. Jego gra nie jest zła. Wystarczy przypomnieć sobie "Doskonały świat" czy "Patrol". Lubię gościa, choć do czołówki ulubieńców nie należy ;)

Ze "Stokerem" warto porównywać ze względu na koncept.

ocenił(a) film na 3

Porównanie do "Stocker" słabe, lepiej porównywać już do "American Psycho". A sam film "Mr. Brooks" nie porywa, klimat filmu na granicy kiczu.

użytkownik usunięty
Syntetyczny

Porównanie nie jest słabe - koncepcja psychopatycznej i chorej przyjemności z odbierania ludziom życia w obu obrazach podobna, oczywiście w Stokerze zrealizowana z niesłychaną wyobraźnią i finezją (jeśli w ogóle można bezkarnie użyć tego w słowa w tym kontekście ;)
Oczywiście "American Psycho" wspomniane jak najbardziej na miejscu ;) Tyle, że AP serdecznie nie trawię, już film z Costnerem jest o niebo lepszy, tyle, że niezgrabnie zrealizowany.
P.S. "Stoker" :)

ocenił(a) film na 8
Syntetyczny

Uwielbiam, jak ktos Nikt wypowiada sie niczym krytyk....

użytkownik usunięty
Ekranizacja

I to już koniec argumentów? Prymitywna wycieczka osobista? Idź spać, dziunia.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się, ale dodam że mimo prawidłowej gry aktorskiej Costner nie pasował mi do tej roli. Nie wiem, może wzbudzał zbytnią sympatię do swojej postaci.

(nie oglądam strzelanek i nawalanek - piszę to, by uprzedzić ataki dzbanków) Zgadzam się z twoją opinią o filmie, z małym uzupełnieniem; film jest monotonny, nie ma tego czegoś, co cechuje dzieło.

mak65

bzdury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones