PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=400052}
6,3 82
oceny
6,3 10 1 82
See No Evil: The Moors Murders
powrót do forum serialu See No Evil: The Moors Murders

Świetna, popisowa wręcz rola Seana Harrisa!!! (Który z resztą ostatnio zarobił trochę dudków w "Prometeuszu" Ridleya Scotta, mimo, że dostał do zagrania absolutne NIC - co za marnacja takiego talentu!)
W "The moors murders" Harris gra Iana Brady - mordercę-intelektualistę zafascynowanego libertynizmem, próbującego (niestety z realnym skutkiem) przekroczyć ramy tego co wolno i tego co prawem ludzkim zakazane. W rzeczywistości Brady był oczywiście inteligentny i oczytany, niemniej był straszliwym okrutnikiem, sadystą seksualnym i dzieciobójcą. Wiedza o tym nie przeszkadza jednak w cieszeniu się rolą Seana Harrisa.

Co do Myry Hindley to nie spotkałam się jeszcze z aktorką, która by ją zagrała chociaż poprawnie. Maxine Peake nawet się stara, ale Myra była po prostu socjopatką i zimną manipulatorką, a taką postać to trzeba w sobie odnaleźć. Maxine Peake to się nie udało, chociaż miała przebłyski, a już na pewno nie udało się to Samancie Morton w swoją drogą całkiem znośnym filmie "Longford".

Poza tym dość ciekawe role Matthew McNulty i Joanne Froggatt oraz piękne plenery manchesterkich wrzosowisk i robotniczych, brytyjskich blokowisk.
Niezła produkcja, ale nie jestem zdziwiona bo brytyjskie seriale i miniseriale to ostatnio klasa sama w sobie, która według mnie wyprzedza o wiele długości większość amerykańskich gniotów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones