PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 795
ocen
8,6 10 1 128795
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

A gdzieś w tle np. przewrót majowy albo w ostatnich sezonach początek wojny,

Beny1234

Sorry za powielenie zacięła mi się przeglądarka i klikłem kilka razy wyślij i po minucie wysłało 5 razy

ocenił(a) serial na 9
Beny1234

Dokładnie. Czekam aż ktoś w końcu w naszym kraju zrobi serial właśnie w tym stylu. Mamy tyle ciekawych postaci historycznych, tyle wspaniałych historii.

ocenił(a) serial na 6
CharlieMikaelson

Mamy w kim wybierac: Slepy Maks z Lodzi czy Tata Tasiemka z Warszawy jako bohaterowie :D

Qjaf

Dokładnie ;) Tata Tasiemka z Józefem (Judelem) Łokietkiem stojącym na czele Strzelca. Alternatywnie Bruderferajn w Wilnie ze swoimi interesami rozsianymi po całej II RP.

ocenił(a) serial na 6
soko44

Aczkolwiek patrzac po efektach w postaci "Belle epoque" to polska telewizja musi byc ostrozna przy produkcji serialow kostiumowych :D

Beny1234

Kręcą niestety "Morowe panny" w realiach wojny.

ocenił(a) serial na 9
Beny1234

Może Twoje życzenie się spełni. Canal+ ma wykupione prawa do ekranizacji ostatniej powieści Szczepana Twardocha "Król", której akcja ma miejsce w dwudziestoleciu międzywojennym i opowiada o warszawskim półświatku. Ponoć ma być z tego serial. Książka była nawet niezła, brutalna i surowa, pytanie jak to zostanie przeniesione na ekran (o ile w ogóle).

ocenił(a) serial na 2
mwilu

Przyznam, że tej pozycji nie znam (już sobie zaznaczam "do przeczytania") ale chętnie bym obejrzał serial na podstawie książki "Śmierć frajerom" naszego ... dziennikarza sportowego Grzegorza Kalinowskiego Polecam!

piopio

Pytanie odchodząc od tematu co jest lepsze . Śmierć frajerom czy Król , Twardocha , warto przeczytać obie ?

ocenił(a) serial na 2
michalkuc1993

Jeszcze "Króla", tak jak wyżej pisałem nie czytałem Mam już go i lada moment "pokonam" ale jestem pewien, że obie są godne polecenia

piopio

Teraz właśnie wyczytałem wywiad, że ktoś Kalinowskiego poprosił kiedyś o napisanie zarysu scenariusza do okresu międzywojennej przestępczej warszawy on napisał , ale Polscy twórcy nie chcieli produkcji z takim rozmachem on z tego nie zrezygnował i powstała książka " śmierć frajerom ".

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Czytałem Króla i polecam. Mocno nietypowy sposób narracji (chociaż podobno jak na Twardocha to i tak jest dosyć normalny) i bardzo ponura atmosfera. Ciężka, gangsterska opowieść w polsko-żydowskich klimatach.

ocenił(a) serial na 9
Beny1234

Popieram, byłoby świetnie, ale obawiam się, że nasz skądinąd uroczy kraj w kształcie serca nie ma warunków do tworzenia takic produkcji na naprawdę światowym poziomie, vide Belle Epoque. Również polecam "Króla".

ocenił(a) serial na 6
Gothabella

Pytanie czy trzeba mieć rzeczywiście wybitne warunki finansowe do stworzenia takiego serialu. Trudno powiedzieć, ze PB ociekają efektami itd. Calosc jest pięknie zrealizowana, ale to tez nie jest rozmach "Zakazanego Imperium". Można powiedzieć, ze to wręcz kameralny serial.
Czasy przedwojenne parokrotnie były już poruszane przez polskich filmowcow i kto wie, co zaserwują:)

ocenił(a) serial na 9
Qjaf

Chyba trzeba mieć bardzo dobre warunki finansowe na stworzenie nawet kameralnego serialu akcji, zwłaszcza w klimatach retro, o ile to ma być dobry serial. Belle Epoque było kompletnie nieprzekonujące również dlatego, że stroje aktorów i scenografia była taka śweżutka i idealna, jakby twórcy serialu bali się te wszystkie drogie rzeczy pobrudzić. No i chyba im więcej ma się simoleonów tym więcej razy można powtarzać ujęcia, aż się zbliży do tego prawie idealnego. Znam polskie seriale tylko z produkcji mainstreamowych i uważam, że każdy jeden to straszliwa mizeria (acz podobno "Belfer" jest dobry, ale nie widziałam) ze słabą grą aktorską. Poza tym którzy polscy aktorzy byliby w stanie stworzyć tak kompletne i świetnie wykreowane postaci pierwszoplanowe jak w Peaky Blinders? Nie, nie widzę tego póki co.

ocenił(a) serial na 6
Gothabella

U nas to pewnie etatowa kadra by była:) Belle epoque to fatalny przykład, ale bardziej realistyczny "Czas honoru" moglby być zjadliwy. Sek w tym, ze calosc byłaby klisza zachodnich produkcji.

ocenił(a) serial na 9
Qjaf

No właśnie, IMO nie ma to sensu. "Etatowa kadra" z opatrzonymi twarzami to by była słaba rzecz, jeszcze mogłoby to jakoś pyknąć gdyby zaangażować jakichś wyciągniętych z najgłębszych teatralnych czeluści, nieznanych szerszej publiczności aktorów, ale i tak pewnie nie doszłoby do tego. Poza tym ścieżka dźwiękowa - w Peaky Blinders jest świetna ścieżka dźwiękowa, ale jest jeden szczegół: jest ona anglosaska i jako taka świetnie pasuje do kontekstu serialu. W polskim serialu nie pasowałaby, a znaleźć artystów polskich robiących muzykę na porównywalnym poziomie byłoby kolejnym trudnym wyzwaniem. Jednym słowem. Czyli lista rzeczy do potecjalnie łatwego skopania jest naprawdę długa, dlatego tego nie widzę, a szkoda, bo temat byłby megaciekawy.

Gothabella

Problemem nie są finanse( Najlepsze polskie filmy i seriale powstały od 60 do 90 i ogromnych budżetów nie miały). Problemem jest brak kanału, który zainwestował by w taki projekt. U nas tv woli trzymać się bezpiecznych, utartych schematów, byleby nie przestraszyć "przeciętnego" widza.

Qjaf

Ociekają finansami. To raz. Ale nie to jest najważniejsze. Weź pod uwagę, że to jest HBO. Nikt tego nie może zrobić tak dobrze, bo to jest telewizja płatna, więc mają wszystko w dupie. Oglądałaś "Watahę" lub "Belfra"? To jest inny poziom. Tam nie ma cenzury. Więc mogą sobie pozwolić na wszystko, a nie jakiś Polsat czy nawet Netflix, chociaż ten drugi stara się doganiać...

Beny1234

Jeżeli miałby być podobny, to raczej proponuje Łódź;) Mogliby się zainspirować historią Ślepego Maksa

ocenił(a) serial na 10
Beny1234

Filmu czy serialu póki co nie ma, ale fanom Peaky Blinders polecam książkę "Śmierć frajerom" Kalinowskiego.

ocenił(a) serial na 10
osaizu

Powstaje gangsterski serial " Król " na podstawie ksiażki Szczepana Twardocha. Serial ma rozgrywać się w latach 30. XX wieku.

ocenił(a) serial na 10
CZornySyn

Zapomniałem dodać, że akcja będzie się rozgrywać w Warszawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones