Ramin Djawadi

8,0
4 177 ocen muzyki
powrót do forum osoby Ramin Djawadi

Soundtrack do Prison Break, Medal of Honor i Gra o Tron, Po prostu miód. Jest Dobrym kompozytorem ale jeszcze mu brakuje do Hans'a Zimmer'a

marian17

co to @#$ za porownanie ??????? od kiedy ten szwab stał się wyznacznikiem jakości?
ogarnij się i wyjedź z miasta!!!1

Private_Witt

Lol lepiej ty się ogarnij. Żenujący komentarz.

marian17

Zimmer miał już swoje pięć minut. Wielce bym się zdziwiła, gdyby udało mu się teraz wyjść ponad to, co do tej pory stworzył i skomponować zaskakujący, porywający soundtrack. Ostatnimi czasy coraz bardziej się powtarza, z resztą ludzie z jego stajni również.
Djawadi jest młody i zdolny, wszystko przed nim. Nie znam wielu jego kompozycji, ale ostatnio zasłuchana jestem w "Grze o tron". Po raz pierwszy od dawna nie słyszę powiązań muzycznych z innymi kompozytorami, kawałki są pełne świeżości i ciekawych muzycznych rozwiązań.
Szczerze trzymam kciuki za jego karierę, bo dobrze rokuje.

Elena_Slavicz

Zgodzę się tylko częściowo. Zimmer wielokrotnie pokazał niesamowity kunszt, tworząc soundtracki absolutnie się od siebie różniące - posłuchaj np ,,The power of one", w którym wykorzystał chóry afrykańskie albo pogodne osty do wielu animacjii. Nie mają one nic wspólnego z ciężkim, czasem nieco wagnerowskim brzmieniem jak w Gladiatorze, Ostatnim Samuraju czy Karmazynowym Przypływie - choć z takich dzieł jest niewątpliwie najbardziej znany.

q_ba87

mi ze wszystkich jego sountracków najbardziej podoba się ten z Króla Artura. Po prostu cudo:)

marian17

Zimmer jest nr 1, ale Djawadi ma inny styl. Po co ich porównywać, każdy kompozytor ma do zaoferowania coś ciekawego. Świetna robota przy scorze do Safe House. Jeśli ktoś lubi action/suspense/thriller nie będzie zawiedziony, oryginalne kompozycje. Pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=l3drVrf_qEM

marian17

Nie słyszałem OST z Prison Break i Medal of Honor, ale soundtrack z Gry o Tron rzeczywiście wymiata: )

marian17

Zimmer jest dla mnie numerem jeden, ale " Mhysa " Djawadiego od wczoraj zyskała specjalne miejsce w moim sercu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones