Jack WhiteXV

John Anthony Gillis

7,3
529 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jack White

oj Jack,w takim razie jeśmy bardzo dumni ze mamy takiego uzdolnionego rodaka

e? to on ma kogoś w rodzinie z Polski ?:D

MaDzIuS

E? Może ktoś wytłumaczyć o co chodzi?
No napiszcie, no proszę!

Dezerterka

chodzi o to ze jego mamusia pochodzi z .... KRAKOWA!! :D

i tyle


a bialo-czerwone paski dookola to nie jest przypadek!

H4C37

...może i ma polskie korzenie (jak wielu amerykanów zresztą;), ale akurat barwy The White Stripes chyba nie mają celowego odniesienia do biało-czerwonej flagi. J. White napomina o tym w "It Might Get Loud", że estetykę zespołu wzięli od czerwonej gitary i paczki cukierków (miętowych, ale chyba nie zielonego koloru).

parura

no faktycznie, wątek sprzed 3 lat :)>>>>

H4C37

na koncercie The Deadweather (opener), wspominal o babci z Polski, nie mamie...

annavanna91

Jacka babcia mieszka w Polsce (w Krakowie) a mama pochodzi z Polski :)

Dezerterka

Macie nową płytę TWS?
W książeczce z tekstami piosenek, na pierwszej stronie widzimy m.in. pałac Kultury, kilka stron dalej Kolumnę Zygmunta i malutki napis "Always remember you are Polish and music is in your soul."- Pope John Paul II.
Gdzieś czytałam, że niektórzy podejrzewają, że to, że Jack ma polskie korzenie to ściema, taka jak z tym, że Meg jest jego siostrą, ale wydaje mi się, że w tym przypadku mówi prawdę.

Martine

plyte mam... ale w wersji ze tak powiem "bez ksiazeczki" :D

a co do pochodzenia Jacka to malo prawdopodobne by sciemnial ze jest po czeci polakiem... no i te kolory.. to nie przypadek!

teraz wystarczy tylko czekac az zacznie regularnie odwiedzac kraj swoich przodkow

H4C37

Nie wiem, czy kolory akurat są związane z naszym krajem. Znaczy są- ale nie wiem, czy taki był jego zamiar. Chociaż- nigdy nie wiadomo... Mimo wszystko liczę, że przyjadą do nas jeszcze w tym roku :)
Wersja "bez książeczki" mówisz... heh.
Do zobaczenia na koncercie ;)

Martine

to ja jeszcze cos lepszego powiem.... wejdz sobie na stronke TWS ... ( www.whitestripes.com jakbys nie znala ) i na stronie glownej tam... jest taka grafika... abaraty fotograficzne i inne takie bajery.. i na samym srodkiem na obiektywie aparatu fotograficznego napisane jest czerwona czcionka "Pamięć" ... tak tak.. po polsku... z polskimi pieknymi znakami! ... oj cos czuje ze za rok przyjada na koncert... (w tym to watpie bo maja trase po calej ameryce polnocnej wlaczajac kazdy stan USA i kazda prowincje kanady)

H4C37

Stronę, oczywiście- znam, w sumie nie przyglądałam się nigdy tak szczegółowo,a niestety żadnych aparatów tam teraz nie widzę...(powiedz mi dokładnie, gdzie to jest, bo mnie strasznie zainteresowałeś! ale może zmienili grafikę, albo ja jestem naprawdę ślepa;))
Co do trasy- słyszałam, że z okazji rocznicy planują objechać całe stany itp, no ale, proszę Cię- dla Polaków czasu nie znajdą?;) Myślę, że może jest szansa na jakąś małą niespodziankę... Znaczy wiem, że się łudzę, ale BARDZO bym chciała... No, ale, tak czy siak- do zobaczenia na koncercie, nieważne kiedy ;)

H4C37

Ok, załapałam ;) Przeważnie klikałam skip intro i wtedy aparaty się nie pojawiają ;)

Martine

Rzeczywiście...!
I jak tu ich nie kochać?
Kiedy ja zobaczyłam te wszystkie polskie odniesienia w książeczce (sie rzuciłam, a co!) mało z fotela nie spadłam :).
Wrócili w wielkim stylu. Szczerze mówiąc look z GBMS niezbyt do mnie przemawiał.
Pozdrawiam fanów niesamowitego duetu z Detroit :)

delciazlo

Wlasnie wczoraj zauwazylam napis "pamięc";) Serce mi zaczelo mocniej bic... kolejny powod do dumy dla Polakow;) Nowej plytki niestety nie mam...
Pozdrawiam.

MaDzIuS

no jak John Cleese ma ciotke w Pcimiu, to Jack też może ;)

white_satin

Babka Jacka jest Polką;) I ot, cała tajemnica.
W ogóle, dopiero niedawno zaczęłam się interesować historią TWS i byłam w cięzkim szoku, gdy się okazało, że przez pewien czas byli małżeństwem. Powiedzmy, ze dałam się złapać na bajeczkę o rodzeństwie.

MaDzIuS

ta, syna

Jack ma Polskie ,Kanadyjskie oraz Szkocie korzenie...myślę że Szkockie korzenie są mu bardziej bliższe niż jak sugerujecie Polskie ponieważ w kilku wywiadach czytałam że on czuje się Szkotem a dowód mamy taki że gdy był w trasie koncertowej po Kanadzie to grał w Szkockim kilcie,przed koncertami był grany szkocki folk... a nie Polski!
a co do barw White Stripes to kolorystyka powstała od czerwonej gitary i cukierków...lub idąc dalej-Kanadyjskiej flagi...na bank nie Polskiej

Persefona87

@Persefona87 na pewno masz rację z tym, że szkockie korzenie są bliższe. No, ale rodzinę w Polsce Jack na pewno ma. Kiedy był po raz pierwszy w Polsce z The White Stripes, żeby zagrać koncert na Open'erze organizatorzy zorganizowali mu spotkanie z rodziną. Ostatnio z okazji 10-lecia festiwalu były wspominki w radiowej Trójce i Mikołaj Ziółkowski trochę o tym opowiadał. :)

martusia565

o tej sytuacji na Openerze nie wiedzialam. ale czy to nie dziwne ze obcy ludzie organizowali to spotkanie? czyli on nie ma bezposredniego kontaktu z rodzina z PL? dziwna sprawa

Persefona87

Wiesz, może już teraz ma. :) Już dokładnie nie pamiętam co tam Mikołaj Z. mówił, ale coś o ogromnym wzruszeniu itd. Jakby ktoś miał ochotę posłuchać to gdzieś na stronie Trójki są te transmisje nagrane. Tylko trzeba znaleźć odpowiedni rok. Nie pamiętam, ale to chyba było w 2006 lub w 2007? Mam na myśli koncert The White Stripes.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones