PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039040}
4,4 50 610
ocen
4,4 10 1 50610
7,0 42
oceny krytyków
Zielona granica
powrót do forum filmu Zielona granica

BTW, czemu mając już prawie miesiąc Uśmiechnięta Polskę, zabójczy płot dalej stoi, a uchodźcy są poddawani procedurze pushbackow? Fajnopolacy możecie mi to wyjaśnić?

demoncey

Bo nic w realnym świecie nie dzieje się natychmiast, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

ocenił(a) film na 1
nado3

No ale przecież ludzie tam umierają codziennie. Coraz to nowe mogiły powstają. Dalej nie odnaleziono dzieci z Michałowa, więc to powinna być sprawa pierwszorzędna! Ale dla nich ważniejsze niż ludzkie życie jest szopka z TVP i udupienie Kamińskiego.

ocenił(a) film na 1
Buker7

Niemce im nie POzwolą zburzyć płotu! teraz to będzie płot miłości :)

ocenił(a) film na 1
nado3

czyli rzad PO dalej zabija ludzi, ok dzieki za wyjasnienie

demoncey

Niewiele zrozumiałeś. Trudno. Musisz wiedzieć jednak, że dla każdego rządu pod każdą szerokością geograficzną jesteś niczym, tyle że nie miałeś jeszcze okazji zderzyć się z machiną władzy. Krytyka, pokazywanie tego jest także zadaniem Dziesiątej Muzy, choć nie najważniejszym.

ocenił(a) film na 1
nado3

ale to nie moja wina ,ze rzad PO zabija ludzi na granicach

demoncey

Kolego, chyba się nie obrazisz, ale zauważyłem, że ty lekko stuknięty jesteś.

ocenił(a) film na 1
nado3

pushbacki dalej trwaja, ludzie umieraja na granicy. Tusk ma krew na rekach. Grupa granica donosi o 87 potwierdzonych pushbacach od poczatku roku

demoncey

Napisz do Tuska. Zrób coś !

nado3

Nakręć film .

ocenił(a) film na 1
nado3

tusk zabija ludzi, taka prawda.

ocenił(a) film na 1
demoncey

Bo teraz są push-backi z uśmiechem. I temat załatwiony.

ocenił(a) film na 1
Robert_Baranowski_3

Wiadomo :) hipokryzja libkow nigdy nie przestaje zaskakiwac

ocenił(a) film na 1
demoncey

Bo teraz to już jest "ich" płot. Teraz ci drudzy będą gadać - a za naszych czasów, to było mniej push backów itp itd. Teatr dwóch stron tej samej monety trwa w myśl zasady - "dziel i rządź (czasami urządzi się tylko igrzyska, co by tubylcy za bardzo nie fikali). A, że ludzie mają bardzo krótką pamięć, to za 4 -8 lat kolejna zmiana nadzorców u koryta. Przy czym i koryto i nadzorcy ciągle ci sami.

ocenił(a) film na 1
demoncey

Ale teraz te "push-backi" są pełne milosci i uśmiechu i imigranci jeszcze dziękują nowemu rządowi za obronę demokracji w Polsce.

ocenił(a) film na 1
demoncey

Warto jeszcze dodać, że Ochojska nie zostanie ponownie kandydatką na europosła. Fajnopolacy zrobili swoje głosując na koalicję, więc bajki o biednych migrantach usłyszymy najwcześniej przed kolejnymi wyborami. Na razie zaś mamy "business as usual".

demoncey

W którym miejscu Tusk obiecywał zlikwidować pushabacki :D? On raczej zawsze był za uszczelnieniem granicy, a to lewacy płakali o prawach człowieka.

tearofmankind

Przecież Tusk mówił, że mur nie powstanie, Joński i Szczerba nosili pizze i śpiwory, a Sterczewski biegał z reklamówką z Ikei z jakąś tam zawartością humanitarną... na dzień dzisiejszy okazuje się że wymienieni Panowie wszyscy byli za ochroną granic, przy czym całe PO oprócz 1 osoby (która się wstrzymała) było przeciw murowi... coś tu nie gra i nie styka, to jest niesamowite jak potrafią zmieniać i żonglować narracją, a ludzie w to wierzą...

piotr_5

Jeżeli chodzi o Tuska: "Donald Tusk oświadczył, że Koalicja Obywatelska nie poprze specustawy ws. budowy zapory na granicy z Białorusią. - Ich intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli - powiedział w środę w Sejmie były premier, pytany o plany rządzących.

 Oni nie chcą zbudować żadnego muru; jakby chcieli, to by to zaczęli robić. Ja bym wiedział jak to zrobić, mam trochę doświadczenia w budowaniu w Polsce różnych bardzo czasami skomplikowanych infrastruktur - stwierdził Tusk.



- A przez granicę przecieka coraz więcej ludzi, jeśli kogoś umieją zatrzymać, to są to kobiety i dzieci - mówił polityk, tłumacząc, że opozycja domaga się "szczelnej i bezpiecznej granicy, a nie znęcania się nad kobietami i dziećmi".

Jak dla mnie trochę inaczej niż piszesz, źródło: wp.pl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones