PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419238}

Ponyo

Gake no ue no Ponyo
7,4 18 316
ocen
7,4 10 1 18316
8,2 6
ocen krytyków
Ponyo
powrót do forum filmu Ponyo

Dałem 9/10. Dlaczego? Bo oglądając go, poczułem magię i coś, co nie pozwalało mi się
od niego oderwać. Podajcie proszę jakieś tytuły, które mają to "coś", co posiadają filmy
Miyazakiego, zmuszają do myślenia. Szukam filmów w tym stylu, ruchomy zamek, w
krainie bogów i inne tego reżysera w klimacie fantasy już oglądałem, nie chodzi mi
konkretnie o anime jak np. ghost in the shell, tylko dokładnie klimat fantasy a'la Miyazaki,
no chyba że to unikaty na skalę światową. Pozdrawiam

kulitom

dokładnie chodzi mi o anime fantasy a'la Miyazaki

ocenił(a) film na 7
kulitom

W bardzo podobnym klimacie i świetnym stylu graficznym to kojarzę jedynie "Sekret księgi z Kells".

No ale przede wszystkim - w Studio Ghibli pracuje nie tylko Hayao Miyazaki, sprawdz więc inne filmy tego studia (ostatnio np. debiutował jego syn - Goro Miyazaki z ekranizacją Ziemiomorza).

Poza tym takich filmów z magią Miyazakiego to sobie nie przypominam (chyba, że jakieś starsze animacje Disneya). Może "Paprika" Satoshiego Kona (ale to już raczej nie dla najmłodszych)?

Jakby ktoś jeszcze znał jakieś podobne tytuły to dołączam do prośby założyciela wątku.



ocenił(a) film na 8
macned

A oglądaliście chociaż pozostałe animację studia Ghibli ,wyświetlane np. na TVP Kultura ? "Podniebna poczta Kiki" , "Mój sąsiad Totoro", "Nausicaä z Doliny Wiatru", "Laputa, podniebny zamek" ? polecam "Księżniczka Mononoke"

ocenił(a) film na 8
Yattaman

Dlaczego wymieniłeś filmy Miyazaki'ego o które autor prosił w temacie żeby nie podawać bo już oglądał;)

ocenił(a) film na 7
kulitom

Z najnowszych filmów w tym stylu gorąco polecam Hoshi o Ou Kodomo w reż. Makoto Shinkaia.

kulitom

@kulitom - Tak jak pisze Yattaman - obejrzyj KONIECZNIE "Mononoke-hime" (Księżniczka Mononoke) i w wersji japońskiej z polskimi napisami (najlepsza opcja!) Niestety nie leciało na tvp kultura (podobnie jak "Spirited Away", czy "Ruchomy Zamek Hauru" - które również TRZEBA obejrzeć), ale miałem okazję oglądać ten niesamowity film w moim mieście z okazji konwentu fantastyki. Nie tylko stał się moim ulubionym filmem od Miyazaki'ego; stał się automatycznie NAJLEPSZYM filmem jaki miałem dotąd okazję obejrzeć!!! (a oglądałem już ogrom ;) ) Pozdrawiam i życzę miłego oglądania!

ocenił(a) film na 7
kulitom

"Grobowiec świetlików" (Hotaru no haka) - ten polecam szczególnie, jako, że jest jednym z moich ulubionych filmów anime. Choć nie czuć w nim takiej beztroski jak Ponyo, to jednak buduje równie piękny klimat i ukazuje magię miłości oraz wiele małych i dużych tragedii.

użytkownik usunięty
kulitom

Animme w stylu "fantasy a'la Miyazaki":
Filmy - "Miyori no Mori" (klimatem przypomina "Mój sąsiad Totoro") oraz "Piano Forest".
Seria TV - "Mokke"

ocenił(a) film na 8
kulitom

ja zobaczyłem ten fil dzisiaj i ,,nawróciłem" się na filmy tego typu bo przewarznie japońskie bajki mi sie kojarzyły z maksymalnym rozpieprzem i masą krwi pozytywne zaskoczenie :)

ocenił(a) film na 9
kulitom

Może nie do końca w takim klimacie, ale też magiczne jest "Spirited Away" reżyserem jest tam również Miyazaki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones