PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730157}

Kosmos

Cosmos
6,2 4 385
ocen
6,2 10 1 4385
5,3 19
ocen krytyków
Kosmos
powrót do forum filmu Kosmos

Gombrowicza. Oczywiście spodziewałem się, że - jak to u Żuławskiego - wszyscy będą się miotać i histeryzować.

No i podskakują te marionetki, gadają to i owo, czasem czytają z książki, czasem dodają jakieś współczesne kawałki. Tak bez ładu i składu.

Liczyłem jednak, że Żuławski coś wyciągnie z rękawa, jakąś "wartość dodaną". Coś, co zauważył u Gombrowicza (a inni przeoczyli), coś co na marginesie Gombrowicza chciałby dodać od siebie. A tu nic, rien. Godzina czterdzieści, sto minut, 6000 sekund. Fiuuut! Pyf! Uciekło.

O muzyce telenowelowej nie będę się rozpisywał, bo tę porażkę już wiele osób przede mną wypunktowało. Jakby do kanału "Ambitne kino artystyczne" raz po raz przebijał dźwięk z kanału "Nasze ulubione romanse".

Ani to zabawne, ani tragiczne, ani zaskakujące, ani głębokie. Ani do egzaltacji, ani do kontemplacji. Ani w ogóle nic, rien.

Nie mam pojęcia, po co Żuławski zrobił to nic. Żeby mnie przekonać, że na starość zgłupiał? Że w młodości kilka dobrych filmów zrobił przez przypadek?

Najbardziej miłosierne będzie przypuszczenie, że chciał jeszcze przed śmiercią obejrzeć sobie gołą pupę aktoreczki o typie urody młodej Sophie Marceau.

Tak, na starość zgłupiał. Wkleję tu link, który wklejałem już w innym miejscu. To dużo mówi o jego stanie umysłu.

http://kompromitacje.blogspot.com/2011/12/andrzej-zuawski-zapenia-nocnik-albo.ht ml

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones