PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 156 163
oceny
7,7 10 1 156163
7,3 53
oceny krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

żeby Villeneuve powierzył zdjęcia Deakinsowi. Sprawdził się w BR2049 IMO i spokojnie ogarnąłby temat w Diunie.

ocenił(a) film na 9
Ksiadz_Pistolet

Na pewno będzie dobrze. Villeneuve to obecnie jeden z tych reżyserów, który wybiera ambitniejsze kino s-f. Już obsadzony w roli scenarzysty Eric Roth bardzo do mnie przemawia, że to będzie świetny scenariusz. Jego scenariusz w "Forest Gump", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" czy "Monachium" był świetnie dopracowany. Do muzyki idealny Johannsson! Zresztą Villeneuve na pewno mu to powierzy bo już pracowali przy "Arrival" i "Sicario". Deakins również jako operator zdjęć byłby idealny.

ocenił(a) film na 9
joan19

Joahnnson zmarł w zeszłym roku niestety, Deakins wiadomo, najlepszy operator na świecie razem z Chivo ale nie wydaje mi się żeby Denis z nim jeszcze pracował, duety operatorsko-reżyserskie są jak małżeństwa, to troszeczkę bardziej skomplikowana sprawa :)

ocenił(a) film na 9
Sfahu

I trzymając się już prawidłowych sformułowań to nie operator zdjęć tylko autor zdjęć :) pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 9
Ksiadz_Pistolet

Wiadomo już, że Deakins nie będzie robił zdjęć :( Zajmie się nimi Greig Fraser.
Źródło: https://www.indiewire.com/2019/01/denis-villeneuves-dune-editor-joe-walker-12020 33710/

Martaracz

Szkoda, bo Deakins to artysta, a Fraser raczej rzemieślnik, chociaż ŁOTR ma niezłe zdjęcia.

użytkownik usunięty
Martaracz

Ja z kolei jestem ciekaw co tam wymyśli Fraser. Paleta kolorów i oświetlenie u Deakinsa od paru filmów wstecz zaczyna być już trochę nużąca. Sporo scen ubarwionych w mocnej pomarańczy bądź błękicie, pastelowa tonacja kolorystyczna, wszystko to podbite złotawym filtrem. BR2049 pod względem zdjęć to w zasadzie takie cyberpunkowe Sicario. Villeneuve wie czego chce, więc zmiana DoP nie robi mi wielkiej różnicy.

ocenił(a) film na 6
Ksiadz_Pistolet

Mnie sie znowu wydaje ze operator operatorem ale i tak to rezyser ostatecznie przekazuje wizje operatorowi i ten szlifuje diament.

Ksiadz_Pistolet

IMO ? To już nie można napisać sądzę, uważam, moim zdaniem ?

matzek

imo to zalezy

użytkownik usunięty
matzek

Pierwszy raz w internetach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones