PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33075}

Co się zdarzyło Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?
8,0 12 471
ocen
8,0 10 1 12471
8,2 20
ocen krytyków
Co się zdarzyło Baby Jane
powrót do forum filmu Co się zdarzyło Baby Jane?

Mały błąd czy faktycznie jesteśmy tak zacofani,że film z 62' w 2014 roku jest u nas premierą ? :)

Kroko93

Wydaje mi się, że chodzi o rekonstrukcję cyfrową. Ostatnio z klasyków odnowiono "Tramwaj zwany pożądaniem" oraz "Potop". Inna opcja, to być może w sieci saloników prasowych typu inmedio sprzedawane są w jakieś specjalnej kolekcji, a Filmweb podpisał z nimi umowę.

Fak3d

Oczywiście z tym zacofaniem to był żart z mojej strony, i pewnie masz rację z tą rekonstrukcją cyfrową.

ocenił(a) film na 9
Kroko93

Nie ma żadnej rekonstrukcji cyfrowej! Po prostu te wielkie filmy amerykańskie nigdy nie weszły w Polsce do kin. Teraz to nadrabiamy. W czasach gdy Zachód był jak wiadomo krainą "zgniłego imperializmu" było to niemozliwe.

justykob

No proszę,jednak trochę racji miałem z ty,że jesteśmy lekko zacofani,ale cóż jak to mówią "lepiej późno,niż wcale".

ocenił(a) film na 10
justykob

Według imdb jest to "re-release", zatem wychodzi na to, że jednak był u nas w kinach w latach 60. Przesadzasz pisząc o tym "zgniłym imperializmie", filmy amerykańskie wchodziły do naszych kin i za komuny, choć zazwyczaj ze sporym (nawet trzyletnim) opóźnieniem i oczywiście nie wszystkie.

PS Czy ten plakat który jest tu ustawiony jako główny to nie z lat 60 przypadkiem? Bo na taki wygląda...

justykob

Tyle że według tego "Titanic" miał u nas premierę 2 lata temu, co jest nieprawdą.
Podobnie "Czas apokalipsy", którego premiera była u nas w 1981, a w 2003 wypuścili po prostu wersję reżyserską.
Co do innych filmów, to nie chce mi się szukać informacji o pierwotnej premierze.

Ale to nie było tak, że nic, co amerykańskie, nie dostawało się do Polski. Nie byliśmy przecież Koreą Północną. Wiadomo, na pewno nie pokazaliby "Łowcy jeleni", ale jestem raczej przekonany, że Chaplina się nie czepiali.

ocenił(a) film na 6
Kroko93

Czy w związku z każdą kolejną repremierą w naszym kraju jesteśmy zmuszeni do czytania podobnych bezsensownych tematów o "zacofaniu, 100 latach za Murzynami" na forum pod danym filmem?? To jest żałosne...

ocenił(a) film na 10
Kroko93

oj dziecko drogie . ja ten film z polskim lektorem widziałem juz 10 lat temu .

maciekb80

Po pierwsze nie jestem dzieckiem,po drugie pisałem ten post z przymrużeniem oka,więc nie musisz tego traktować zbyt poważnie.

ocenił(a) film na 10
Kroko93

no tak . Przecież moja odpowiedz jest wręcz bym rzekł nader poważna .

ocenił(a) film na 9
Kroko93

Najwidoczniej tak fenomenalny film trzeba obejrzeć w jeszcze raz w 2014 roku ! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones