PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013300}
7,3 33 807
ocen
7,3 10 1 33807
7,9 57
ocen krytyków
Aftersun
powrót do forum filmu Aftersun

Bardzo urokliwe zdjęcia. Obraz depresji i wewnętrznej rozpaczy Calluma - nieszczęśliwy ojciec, który stara się jak może aby były to wspaniałe wakacje dla Sophie. Brak komunikacji i pogrążający się ojciec. Jak dla mnie bardzo dobrze pokazana zanikająca więź.

ocenił(a) film na 8
martynaxfurtak

Zanikająca więź? Jesli już to wyczuwa się potencjalny koniec relacji. Jakkolwiek Calum średnio radzi sobie z ojcostwem to Sophie często podkreśla, że to jej ulubione wakacje. Z punktu widzenia dziecka rzadko widywany ojciec i możliwość spędzenia z nim tygodnia lub nawet dwóch (rozmowa bohaterów) jest czymś co będzie pamiętać całe życie. Sophie nawet po ustabilizowaniu swojego życia wciąż nie może sobie poradzić po stracie.

ocenił(a) film na 7
Mike_Deluxe

Tak - ta relacja zmierza ku końcowi ale nie wiemy kiedy ten koniec nadejdzie. Absolutnie zgadzam się z tym, że możliwość spędzenia czasu z rzadko widywanym ojcem jest czymś niezapomnianym :) (sama jestem córką rozwodników i znam ten ból).

martynaxfurtak

czy to pokłosie alienacji rodzicielskiej? miałem szczęście w nieszczęściu- mimo rozwodu rodziców, mam zawsze dbała o to, abym miał kontakt z ojcem

ocenił(a) film na 9
KryMak

Wiesz to nawet nie o alienację może chodzić, ale np. ojciec wyprowadzi się do innego miasta, może założy nową rodzinę a jako dziecko nie ma się takiej możliwości wtedy żeby się regularnie spotykać. I z czasem to wszystko zanika

ocenił(a) film na 7
martynaxfurtak

a po czym można wnioskowac że relacja zmierza ku końcowi? chyba że przez domniemaną samóbójczą śmierc ojca

ocenił(a) film na 10
Mike_Deluxe

więź pozostała zerwana na zawsze, więc Martyna ma rację. kiedy ją zostawił na cały wieczór, gdzie była ta więź z jego strony? obraz zagubienia chorego człowieka i co to oznaczało dla jego małoletniej córki. trauma na całe życie.

ocenił(a) film na 9
nancygirl22

Nie no z tą traumą to raczej przesadzasz.

ocenił(a) film na 6
Boogeyman_filmweb

Zalezy jak odebrc final,czyli czy skonczyl ze soba(?)

ocenił(a) film na 8
aronn

tak, zapewne było to samobójstwo przez przedawkowanie narkotyków na tej imprezie rave.

ocenił(a) film na 10
aronn

oczywiście, że skończył, choć nie jest to powiedziane wprost. prawdopodobnie cierpiał na depresję, a ona całe życie szuka odpowiedzi na pytanie "dlaczego" zdecydował się na ten krok.

ocenił(a) film na 7
nancygirl22

zdecydował sie na ten krok ponieważ miał depresję

ocenił(a) film na 10
Stefano_Euseubio

nie wiem po co ten komentarz, skoro napisałam to samo w swoim dużo wcześniej. naprawdę nie musisz tłumaczyć i powtarzać rzeczy oczywistych, przynajmniej dla mnie.

ocenił(a) film na 10
Boogeyman_filmweb

żartujesz, prawda? nie przesadzam. chodziło mi o traumę po samobójstwie. poczytaj co czują dzieci samobójców. co mogła czuć ta dziewczynka kiedy jej ojciec po tych super wakacjach odebrał sobie życie? pewnie całe życie zastanawiania się dlaczego była niewystarczającym powodem żeby tego nie robił. oglądanie tych nagrań, wizje udręczonego ojca na imprezie.

ocenił(a) film na 9
nancygirl22

A ok bo chyba źle zrozumiałem twój wpis. Myślałem że chodzi o to że miała traumę po tym jak ją zostawił na noc samą a chodziło ci o samobójstwo.

ocenił(a) film na 10
Boogeyman_filmweb

nie, nie... wtedy też na pewno było to trudne doświadczenie, i niebezpieczne dla niej, pamiętała to też, bo przecież film oglądamy z jej perspektywy i było to ukazane jako jedno z jego dziwnych zachowań. ale to nic w porównaniu do tej pustki permanentnej, którą po sobie zostawił.

ocenił(a) film na 10
Boogeyman_filmweb

faktycznie, trochę skrót myślowy zastosowałam,a le oczywiście chodziło mi o zniknięcie na dobre, a ten jeden wieczór to jakby preludium było dopiero. jestem przekonana, że wtedy na lotnisku to był ostatni raz kiedy go widziała żywego. a taśmę córka ogląda pewnie często, żeby zobaczyć czy coś wskazywało no jego późniejsza decyzję. a może się mylę, może wróciła do niej po latach? nie dowiemy się raczej ;) na pewno to wywołało jej wybuch wściekłości w stosunku do niego. niesamowita scena...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones